Mecz PSV Eindhoven vs Excelsior zakończony wynikiem 3-1

W minioną niedzielę, 13 stycznia, na stadionie Philips Stadion w ramach 17. kolejki Eredivisie doszło do spotkania pomiędzy drużynami PSV Eindhoven i Excelsior. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, którzy już na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

PSV Eindhoven podejmowało Excelsior w meczu 17. kolejki Eredivisie na Philips Stadion. Sędzią głównym spotkania był Marc Nagtegaal z Holandii. Mecz zakończył się wynikiem 3-1, a prowadzenie gospodarze objęli już w pierwszej połowie.

Lider PSV Eindhoven rozpoczął mecz zdecydowanie, od samego początku dyktując warunki gry na własnym boisku. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył L. de Jong w 13. minucie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie. Kilka minut później, ponownie to właśnie De Jong wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugą bramkę dla PSV Eindhoven w 17. minucie po asyście S. Desta, zapewniając swojej drużynie komfortowe prowadzenie 2-0 do przerwy.

W drugiej połowie zespół gospodarzy nadal kontrolował przebieg meczu, a trzecią bramkę dla PSV Eindhoven zdobył L. de Jong w 69. minucie, po asyście André Ramalho. W końcówce meczu drużyna Excelsior odrobiła część strat, kiedy to D. Sanches Fernandes zdobył honorowego gola dla gości w 82. minucie.

Podczas spotkania żadna z drużyn nie otrzymała żadnej żółtej kartki, natomiast nie odnotowano również czerwonych kartek.

Następne mecze dla PSV Eindhoven to starcia z drużynami Twente, Utrecht oraz Almere City FC. Natomiast Excelsior zmierzy się kolejno z Groningen, Heerenveen oraz Utrecht.